Genial! Jucatorul caruia calificarea in sferturile EURO i-a dat planurile peste cap: "Mi-am cumparat bilete la concertul lui Beyonce! Ce fac acum?" :)

UEFA EURO 2016™ Neil Taylor Tara Galilor Bucurati-va de fotbal
Data publicarii: Joi 30 Iunie 2016, 08:25
Data actualizarii: Joi 30 Iunie 2016, 08:35

Sferturile UEFA EURO 2016 se vad la ProTV: Joi, 22:00, Polonia - Portugalia | Vineri, 22:00, Tara Galilor - Belgia | Sambata, 22:00, Germania - Italia | Duminica, 22:00 Franta - Islanda

Tara Galilor scrie istorie la primul sau turneu final de Campionat European. Nationala condusa de pe banca de Chris Coleman si din teren de Gareth Bale s-a calificat in sferturile competitiei dupa un parcurs excelent: victorii cu Slovacia, Rusia si Irlanda de Nord (optimi) si doar o infrangere, in fata Angliei.

Printre jucatorii galezi s-a facut remarcat si fundasul Neil Taylor, de la Swansea, titular in flancul stang al apararii.

Taylor este, insa, si cel care traieste o "mare dilema" acum: jocul bun l-a trimis in sferturile EURO, dar iubita lui vrea sa mearga la concertul Beyonce :)

Neil Taylor s-a destainuit intr-o conferinta de presa.

"Aveam bilete pentru Beyonce saptamana aceasta. Era un cadou pentru sotia mea. Ma gandeam ca prezenta lui Beyonce la Cardiff e ceva simpatic. Insa am un sfert de finala de jucat", a spus el.

Fundasul galez a marcat si un gol la acest EURO, in meciul impotriva Rusiei, incheiat 3-0.

Tara Galilor joaca vineri, de la 22:00, impotriva Belgiei, IN DIRECT la ProTV.