Ciocan e favorit clar la casele de pariuri! Ce cota are sa il bata pe Williams, in meciul transmis de ProTV, vineri de la 23:30

Box
Data publicarii: Joi 27 August 2015, 14:43
Data actualizarii: Joi 27 August 2015, 14:48

Ciocan se bate le ProTV, vineri de la 23:30

Cristian Ciocan se bate in main eventul galei de vineri seara, transmisa in direct de Sport.ro si ProTV. Gala incepe la 21:00 pe Sport.ro, cu meciurile lui Amansio Paraschiv si Pantera Tanasie, iar main eventul Ciocan vs Williams este la ProTV, de la 23:00.

Un alt meci important din gala este cel al lui Viorel Simion. Cel poreclit Bombardierul se lupta pentru centura mondiala WBF, in singurul meci din gala, programat pe durata a 12 runde de 3 minute.

Cristian Ciocan, campionul european WBO, are o cota mica la castigarea meciului, fiind favorit clar in fata lui Williams. Acesta are 1,12 la victorie, in timp ce adversarul are cota 6,00 la un succes, in timp ce un egal are cota 26,0, conform Stanleybet.

Cardul galei.

Nando Calzetta (Italia) vs Amansio Paraschiv (Romania) 4 runde x 3 minute (welterweight)
Sillah Cosby (Ghana) vs Sorin "Pantera" Tanasie (Romania) 4 runde x 3 minute (featherweight)
TBA vs Cezar Juratoni (Romania) 4 runde x 3 minute (cruiserweight)
Marko Angerman (Germania) vs Senad Gashi (Germania) 6 runde x 3 minute (cruiserweight)
Airich Konstantin (Germania) vs Adrian Granat (Germania) 8 runde x 3 minute (heavyweight)
David Kis (Ungaria) vs Viorel Simion (Romania) 12 runde x 3 minute (featherweight) WBF WORLD TITLE
Sherman Williams (Bahamas) vs Cristian Ciocan (Romania) 10 runde x 3 minute (heavyweight)