Gustavo 61'
min. 90
1-0
Etapa 24 / 11 februarie / 20:45
min 90 Craiova castiga la limita, 1-0, si se apropie la 6 puncte de liderul CFR Cluj si la 4 puncte de Steaua. Pentru olteni urmeaza meciurile cu Voluntari, in deplasare, si cu Timisoara pe teren propriu.

min 71 Schimbare la Craiova - Barbut i-a luat locul lui Mitrita.

min 62 VIDEO - GOLUL LUI GUSTAVO

min 61 GOOOOOL Craiova! Super executie a lui Gustavo, dintr-o lovitura libera de la 25 de metri. Brazilianul a lovit cu latul, "a la Ronaldo", mingea a prins pamantul in fata portii, apoi s-a dus bara-gol.

1-0
min 55 Schimbare la Sepsi - Fulop a intrat in locul lui Tandia.

min 45 0-0 scorul pauzei, dupa o prima repriza cu un ritm foarte bun. Au fost ocazii de ambele parti, dar oltenii au dominat jocul. Nu este insa un rezultat care sa ii convina Craiovei. Oltenii au nevoie de victorie ca sa se apropie la 6 puncte de lider.

min 28 Japonezul Sato suteaza din afara careului, in bratele lui Mitrovici

min 18 Mateiu reia spectaculos cu capul, din 10 metri, centrarea venita de la Gustavo, mingea este respinsa in corner de Ramniceanu.

min 12 Sepsi, inca o sansa mare - Obisevac reia din cativa metri, cu capul, o centrare venita corner, apara Mitrovici.

min 11 Prima actiune periculoasa a lui Sepsi - un sut puternic al lui Filipe Oliveira din afara careului, scos din vinclu de portarul Mitrovici.

min 8 Craiova ajunge din nou in careul oaspetilor - Martici trimite cu capul, din 8 metri, peste transversala.

min 5 Baluta, ce sut frumos! Executie cu latul, din prima, din marginea careului, dupa o pasa primita de la Gustavo, mingea a trecut putin pe langa poarta lui Ramniceanu. Craiova a inceput in forta, acesta este al treilea atac periculos la poarta lui Sepsi.

min 1 Atmosfera de pe stadion este fantastica, sunt aproape 20.000 de suporteri in tribune.

min 0 Presedinte Craiovei, Marcel Popescu, a anuntat ca vor fi peste 20.000 de spectatori in tribune in aceasta seara.

min 0 Echipele de start:

CRAIOVA: Mitrovic - Popa, Kelic, Tiago Ferreira - Martic, Mateiu, Zlatinski, Briceag - Gustavo, Mitrita, Baluta
Rezerve: Calancea, Screciu, Roman, Bic, Dimitrov, Burlacu, Barbut
Antrenor: Devis Mangia

SEPSI: Rimniceanu - Dalmau, Viera, Obisevac, Sato - Gorrin, Petrovikj - Oliveira, Tandia, Hamed - Kuku
Rezerve: Niczuly, Ursu, Hadnagy, Dima, Chirita, Fulop
Antrenor: Eugen Neagoe