Victorie OZN pentru Liverpool. Echipa lui Klopp a castigat unul dintre cele mai ciudate meciuri din acest sezon de Premier League

Anglia
Data publicarii: Duminica 06 Martie 2016, 17:38
Data actualizarii: Duminica 06 Martie 2016, 17:48

Liverpool - Manchester United se vede la ProTV, joi, ora 22:00

Liverpool a reusit sa castige intr-o partida extrem de interesanta, in deplasare la Crystal Palace. Oamenii lui Klopp au fost condusi pe tabela din minutul 48, dupa golul lui Ledley, si au ramas fara un om 15 minute mai tarziu, cand Milner a luat cartonas rosu.

Chiar si asa, "cormoranii" au reusit sa se impuna dupa un prim gol ciudat, Firmino marcand dupa ce portarul a alunecat in momentul degajarii si i-a pasat in marginea careului. CLICK AICI pentru a vedea gafa portarului si golul lui Firmino.

Al doilea moment ciudat a venit in minutul ... 96! Benteke a adus victoria transformand un penalty obtinut tot de el (CLICK AICI pentru video), dupa ce a fost atins "probabil" in careu de adversar. Atacantul belgian nu a fost prea sigur de acest lucru, declarand dupa meci: "cred ca m-a atins, altfel nu cadeam".

Benteke a transformat fara probleme insa mai multe site-uri, printre care si 101greagoals.com au scris ca meciul s-a terminat 1-1, omitand golul lui Benteke.