Startul unei umilinte istorice! Niciodata Arsenal nu a mai trait asa ceva. Cifrele care rescriu istoria dezastrelor

Arsenal Liverpool Anglia
Data publicarii: Sambata 08 Februarie 2014, 15:26
Data actualizarii: Sambata 08 Februarie 2014, 16:37

Liverpool - Arsenal, secunda 55. Corner pentru Liverpool, centrarea este excelenta, iar Skrtel reuseste sa marcheze! Derby-ul de pe Anfield incepe fantastic in fata unui stadion care astepta acest start nebun mai mult ca niciodata.

Minutul 10, Arsenal nu se trezeste, iar Skrtel mai loveste inca o data. Sapte minute mai tarziu este randul lui Sterling sa loveasca si e 3-0. Wenger nu-si da seama ce se intampla, dar cei de la Liverpool par sa nu fie in fata unei intamplari. In minutul 20 se face 4-0, Sturridge inscrie si rescrie istoria in acelasi timp.

Inceputul de meci reusit de Liverpool cu Arsenal este unul dintre cele mai spectaculoase din istoria fotbalului englez. In cazul lui Liverpool, unul dintre cele mai bune starturi de meci din istorie. Arsenal este ucisa pe Anfield, primind cate un gol la 5 minute. In ritmul asta, tabela nu va mai putea afisa corect scorul. Noroc ca Liverpool nu mai forteaza.

In istoria meciurilor dintre Liverpool si Arsenal de pe Anfield, cifrele arata simplu. Asta este inceputul unei umilinte istorice. Ultima oara cand Arsenal lua pe terenul lui Liverpool patru goluri se intampla in 2009. Atunci insa tunarii marcau la randul lor patru goluri si meciul se incheia la egalitate.