Inca un meci dezastruos pentru Chelsea, Mourinho e tot mai aproape de demitere. Portughezului i-au cedat nervii la meciul cu West Ham

Jose Mourinho Anglia Chelsea Premier League West Ham United Anglia
Data publicarii: Sambata 24 Octombrie 2015, 19:44
Data actualizarii: Sambata 24 Octombrie 2015, 19:55

Chelsea a pierdut din nou in Premier League si e mai aproape de retrogradare decat de titlu. Pentru Jose Mourinho, care a pierdut 5 din cele 10 meciuri ale sezonului campionatului Angliei, infrangerea cu West Ham ar putea fi ultima.

Infrangerea lui Chelsea de pe terenul lui West Ham, scor 1-2, dinamiteaza si mai rau situatia din Premier League, iar presa engleza scrie ca cel de-al doilea periplu al lui Jose Mourinho pe Stamford Bridge pare sa se apropie cu pasi mari de final.

Chelsea a pierdut astazi cu 1-2 in fata lui West Ham, dupa un meci in care a fost condusa din minutul 17. Zarate a deschis scorul pentru gazde, Cahill a egalat in minutul 56, dar Andy Carroll i-a dat lovitura de gratie lui Mourinho in minutul 79, dupa un assist al lui Cresswell.

Cu doar 11 puncte obtinute pana acum, Mourinho a fost extrem de tensionat pe parcursul meciului si a fost chiar eliminat de arbitrul Jon Moss, cel care l-a trimis la cabine inainte de pauza si pe sarbul Nemanja Matic.

Mourinho a fost eliminat la pauza dupa ce i-a reprosat arbitrului ca l-a eliminat pe Matic si a privit repriza a doua inconjurat de fani ai lui West Ham. Eliminarea lui Mourinho vine la mai poutin de o saptamana dupa ce acesta a fost amendat de FA.

Pentru Chelsea, disputa cu West Ham a fost cea de-a 9-a din ultimele 12 meciuri in care incaseaza cel putin doua goluri.