In min 76 era 3-2 pentru oaspeti! Pana la final a fost o nebunie curata! Meci de senzatie pentru o echipa LEGENDARA din Anglia

Nottingham Forest Fulham Anglia
Data publicarii: Joi 18 Septembrie 2014, 16:03
Data actualizarii: Joi 18 Septembrie 2014, 16:01

Singura echipa cu mai multe trofee europene decat titluri a inceput senzational sezonul

Meciul zilei de miercuri in Championship a fost duelul dintre Nottingham Forest si Fulham. Gazdele au inceput formidabil sezon, fiind lider in Championship, in timp ce londonezii nu se regasesc dupa retrogradarea din Premier League, fiind pe ultimul loc in Championship!

Golgheterul din liga a 2-a engleza, Assombalonga a reusit o dubla in minutele 9 si 21, pentru ca McCormack (31 si 65) si Rodallega sa intoarca rezultatul in favoarea celor de la Fulham! A venit apoi insa revenirea uimitoare a celor de la Nottingham Forest!

Antonio in minutul 77, acelasi Assombalonga in minutul 79 si Paterson in minutul 89 au marcat pentru o victorie de senzatie cu 5-3 a lui Forest, gazdele ajungand la 17 puncte in primele 7 etape din Championship! In schimb, Fulham ramane cu un singur punct dupa primele 7 etape.

Nottingham Forest a reusit pe vremea lui Brian Clough, cel care a fost managerul echipei intre 1975 si 1993, sa castige un titlu si de 2 ori Cupa Campionilor Europeni! Nu au mai jucat insa in Premier League din 1999.