Gol minunat dupa schema lui Ronaldinho! Cum a inscris Coutinho pentru Liverpool din lovitura libera VIDEO

Data publicarii: Miercuri 10 Februarie 2016, 11:05
Data actualizarii: Miercuri 10 Februarie 2016, 11:16

Liverpool a fost invinsa dramatic de West Ham in FA Cup. Golul victoriei a fost marcat in minutul 120.

Suporterii lui Liverpool raman doar cu satisfactia golului fantastic marcat de Coutinho in meciul cu West Ham.

Brazilianul de 23 de ani s-a inspirat de la Ronaldinho si inscris cu o executie spectaculoasa, pe sub zid, dintr-o lovitura libera de la 18 metri. Ronaldinho a marcat asa in 2006, intr-un meci de Liga cu Werder Bremen.

Coutinho a marcat golul de 1-1, care a impins meciul in prelungiri. West Ham a lovit decisiv in minutul 120 si s-a calificat in optimile Cupei, unde o va intalni pe Blackburn.

Meciurile din optimi se joaca in perioada 20-22 februarie.