FANTASTIC! Rooney a dat unul dintre cele mai frumoase goluri din cariera! Ce a reusit VIDEO

Wayne Rooney Manchester United Anglia
Data publicarii: Sambata 22 Martie 2014, 19:43
Data actualizarii: Sambata 22 Martie 2014, 20:10

►PRO TV prezinta: Petrolul - Astra, miercuri 20:30 si Steaua - Dinamo, joi 20:30! Fotbal pentru toata lumea!

Wayne Rooney a deschis scorul in partida cu West Ham in minutul 7 al partidei cu West Ham cu un sut de la jumatatea terenului! Atacantul lui Man United l-a vazut pe Adrian iesit din poarta si a trimis o folha seca superba!

United a inceput in forta partida de la Londra, Fellaini ratand o ocazie mare in primele momente ale meciului, insa Carroll a respins de pe linia portii

Pentru Wayne Rooney, acesta este al 12-lea gol al acestui sezon. Englezul este folosit ca varf impins dupa accidentarea lui Robin Van Persie, cel care s-a accidentat cu Olympiakos si va lipsi 6 saptamani.

Wayne Rooney a marcat apoi in minutul 33 al 2-lea gol al meciului cu un sut din careu.