"F*** off, Pedro!" Moment socant in Cupa Angliei! Jucatorul lui Chelsea a fost injurat in direct dupa o faza ridicola! VIDEO

Chelsea Gary Lineker Pedro Anglia
Data publicarii: Joi 18 Ianuarie 2018, 12:05
Data actualizarii: Joi 18 Ianuarie 2018, 12:07

Chelsea s-a calificat abia dupa penalty-uri in turul urmator al Cupei Angliei in fata celor de la Norwich.

Campioana en-titre a Angliei, Chelsea, s-a chinuit si la rejucarea cu cei de la Norwich City. Dupa 0-0 in primul meci, Chelsea a deschis scorul imediat dupa pauza prin Batshuayi, insa Norwich a reusit sa egaleze in minutul 90! Chelsea a ramas fara 2 jucatori in prelungiri, atat Pedro, cat si Morata fiind eliminati pentru 2 cartonase galbene. Totusi, Chelsea a reusit sa se califice la penalty-uri dupa ce toti cei 5 executanti au transformat.

Spaniolul Pedro este insa principalul subiect de discutie dupa partida de miercuri seara - el a primit cartonas galben in minutul 62 pentru simulare! Pedro a cazut fara sa fie atins de portar, faza care a creat o dezbatere a celor de la BBC, fostul jucator Jermaine Jenas, actual analist, considerand ca Pedro ar trebui suspendat pentru aceasta simulare in ciuda faptului ca arbitrul l-a sanctionat ceea ce, conform regulamentului, blocheaza interventia comisiei de analiza video.

Si mai dura a fost reactia lui Gary Lineker. Acesta l-a injurat pe Pedro imediat dupa aceasta faza, cu un mesaj pe Twitter: "F*** off, Pedro" a scris fostul mare jucator englez.