De ce mereu EL? Balotelli a comis-o din nou dupa meciul lui Liverpool! Mesajul criptic al lui Super-Mario

Mario Balotelli FC liverpool Anglia
Data publicarii: Joi 05 Martie 2015, 11:25
Data actualizarii: Joi 05 Martie 2015, 11:26

Liverpool este cea mai in forma echipa din Premier League, fiind neinvinsa din luna decembrie in campionat!

Liverpool 2-0 Burnley / Golurile lui Jordan Henderson si Daniel Sturridge mentin viu visul celor de la Liverpool de a ocupa un loc de Champions League la finalul sezonului - la 2 puncte in spatele lui Man United si la 3 de Arsenal, Liverpool s-a impus din nou in ultima etapa, pe propriul teren, fiind a 4-a victorie consecutiva in campionat pentru Liverpool si a 9-a din ultimele 12 partide, celelalte 3 meciuri terminandu-le la egalitate. Pe 14 decembrie a pierdut ultima data Liverpool in Premier League.

Forma excelenta a echipei lui Brendan Rodgers nu inseamna ca echipa e lipsita de probleme. Cine putea crea controverse daca nu Mario Balotelli? Atacantul italian nu a mai fost titular la Liverpool in Premier League de pe 8 noiembrie si nu a fost folosit niciun minut nici in partida cu Burnley. Balotelli nu a mai jucat vreun minut in prima liga engleza de la partida cu Tottenham cand a marcat golul victoriei in finalul meciului, singura sa reusita in acest sezon de Premier League.

Desi parea ca a trecut peste momentele de rebeliune de la Manchester City sau Milan, Balotelli e din nou in centrul unei controverse dupa un mesaj postat pe Instagram dupa partida cu Burnley. Presa din Anglia speculeaza ca mesajul ii era adresat chiar managerului echipei, Brendan Rodgers.

"Cineva nu ma place... Dar indiferent ce se spune despre mine sunt un jucator de echipa si sunt atat de mandru de echipa mea, de aceasta victorie si de acesti fani. Sa continuam. Felicitari colegilor! YNWA" a scris Super-Mario.