Chelsea merge in Finala Cupei Ligii dupa o victorie dramatica cu Liverpool dupa reprizele de prelungiri, 1-0. VIDEO

Chelsea Liverpool Anglia
Data publicarii: Marti 27 Ianuarie 2015, 21:40
Data actualizarii: Miercuri 28 Ianuarie 2015, 00:22

Dupa 1-1 pe Anfield, Chelsea a invins-o pe Liverpool cu 1-0 in returul de pe Stamford Bridge cu un gol in minutul 95 marcat de Ivanovic.

Chelsea este prima finalista a Cupei Ligii Angliei. Ivanovic a marcat golul londonezilor in minutul 95 al meciului cu LIverpool, in prima repriza a prelungirilor, dupa ce in timpul regulamentar de joc a fost 0-0.

Pentru al doilea loc in finala Cupei Ligii se mai bat Sheffield United si Tottenham Hotspur, care joaca astazi, de la 21:45. In tur, echipa lui Chiriches a castigat cu 1-0.

Chelsea a mai castigat de doua ori Cupa Ligii cu Mourinho antrenor. In 2005, Chelsea a trecut in finala de Liverpool cu 3-2, dupa prelungiri, iar in 2007 a batut-o pe Arsenal cu 2-1.

ECHIPELE DE START:

CHELSEA: Courtois, Ivanovic, Filipe Luis, Zouma, John Terry, Fabregas, Oscar, Matic, Willian, Hazard, Diego Costa

LIVERPOOL: Mignolet, Mamadou Sakho, Emre Can, Skrtel, Gerrard, Henderson, Alberto Moreno, Lucas Leiva, Coutinho, Sterling, Markovic

FAZELE MECIULUI:

Min 120. Chelsea castiga cu 1-0 si merge in Finala Cupei Ligii Angliei.
Min 95. GOOOOOL CHELSEA! Ivanovic deschide scorul cu o lovitura de cap din 6 metri - VIDEO