ATENTIE, a marcat Balotelli! Super-Mario a salvat-o pe Liverpool, era 0-1 in minutul 85! Nebunie pe Anfield pana la final. VIDEO

FC liverpool Dejan Lovren Mario Balotelli Anglia
Data publicarii: Miercuri 29 Octombrie 2014, 08:24
Data actualizarii: Miercuri 29 Octombrie 2014, 11:10

Daca in turul precedent s-au executat 31 de penalty-uri, acum s-a marcat 3 goluri in ultima jumatate de ora! Eroii lui Liverpool - doi jucatori care au costat 36 de milioane de lire

Liverpool 2-1 Swansea, Cupa Ligii / Liverpool continua sa fie in grafic in ciuda unui joc mult sub asteptari in startul de sezon - aflata la 2 puncte de top 4 in Premier League si in carti pentru o calificare in primavara Champions League, cei de la Liverpool spera sa castige un trofeu in al treilea sezon cu Brendan Rodgers, acesta fiind si obiectivul managerului nord-irlandez.

Liverpool a fost insa aproape sa fie eliminata chiar pe Anfield de galezii de la Swansea - in ciuda unor ocazii mari ratate de gazde, cei care au deschis scorul au fost oaspetii prin olandezul Emnes in minutul 65.

Finalul a fost al noilor achizitii, criticate pana acum - mai intai, Balotelli a trimis in poarta centrarea perfecta a lui Fabio Borini, cel care a fost la un pas sa plece in vara de la Liverpool, pentru ca in minutul 90+5 sa vina golul calificarii.

Fundaul croat adus pentru 20 de milioane de lire de la Southampton, Dejan Lovren, a profitat de gafa lui Tremmel si a inscris cu capul!

Astazi au loc alte 3 partide din optimile de finala ale Cupei Ligii Angliei, urmand sa aiba loc si tragerea la sorti pentru sferturi. Pana acum s-au calificat Liverpool, Chelsea, Derby County, Bournemouth si Sheffield United. Astazi se joaca Tottenham - Brighton, Stoke - Southampton si Man City - Newcastle

Liverpool vs Swansea (2-1) Full Highlights 28... by rubin7190