"Am jucat ca un rahat!" El e Gigi Becali din Premier League :) Cum si-a criticat propria echipa dupa ultimul meci

Sam Allardyce Arsenal Everton Anglia
Data publicarii: Duminica 04 Februarie 2018, 14:30
Data actualizarii: Duminica 04 Februarie 2018, 14:32

In stilul patronului Stelei, Sam Allardyce a lansat un atac dur asupra propriei echipe dupa infrangerea cu 5-1 in fata lui Arsenal.

Everton trece printr-o noua perioada dificila, fiind invinsa in 5 din ultimele 7 partide din toate competitiile, iar fostul selectioner al Angliei, Sam Allardyce, nu si-a menajat deloc elevii. Everton era condusa deja cu 3-0 inca din minutul 19 dupa dubla lui Ramsey si reusita lui Koscielny. Aubameyang a marcat la debut inainte de pauza, pentru ca in a doua jumatate a meciului tanarul Calvert-Lewin sa inscrie golul de onoare inainte ca Aaron Ramsey sa marcheze pentru a 3-a oara in acest meci.

La finalul partidei, Sam Allardyce a dat o declaratie in stilul cunoscut pentru fanii din Romania :) "Am fost nervos. Sunt in continuare nervos. Cred ca acceptarea unei instructiuni este parte din responsabilitatea jucatorilor la acest nivel. Au existat instructiuni clare astazi pentru ca am vazut o prestatie foarte buna a lui Swansea la mijlocul saptamanii ce le-a adus o victorie galezilor si ne-am bazat planul pe acest lucru.

Din pacate, Swansea a jucat la cel mai inalt nivel al lor iar noi am jucat la cel mai slab nivel astfel ca orice tactica sau sistem alegeam era inutil. Cand joci pe Emirates trebuie sa fii la nivel maxim. Din pacate, niciunul din cei 11 jucatori nu s-a apropiat de nivelul lor cel mai bun, am primit goluri pe dreapta, pe stanga, pe centru cu prestatia noastra jalnica. Toata echipa a jucat de rahat" a spus Allardyce.