7 LUNI DE AGONIE! Falcao a inscris primul gol pentru Chelsea, ultima reusita fiind in ianuarie! VIDEO

Anglia
Data publicarii: Duminica 30 August 2015, 09:00
Data actualizarii: Duminica 30 August 2015, 09:13

Radamel Falcao a reusit sa inscrie primul sau gol la Chelsea in infrangerea de pe teren propriu cu Crystal Palace. Columbianul a egalat la 1 in minutul 79, la 13 minute dupa ce intrase pe teren, insa echipa lui Mourinho a fost invinsa 2 minute mai tarziu de Ward, care a stabilit scorul final.

Este primul gol pentru columbian in ultimele 7 luni, data trecuta cand a marcat pentru echipa de club a fost la Manchester United, pe 31 ianuarie, cand a inscris in Man United 3-1 Leicester. Columbianul trece printr-o criza evidenta de cand s-a accidentat la Monaco in urma cu 2 sezoane, acesta ratand Cupa Mondiala in urma afectiunii la genunchi.

De altfel, si cota lui Falcao a suferit enorm. Daca la inceputul lui 2014, cand a fost cumparat de Monaco de la Atletico, valora 60 de milioane de euro, acum a ajuns sa fie cotat la 35 de milioane de euro, conform transfermarkt.