CE NEBUNIE! Real Madrid ia bataie cu 4-2 de la Sociedad, dupa ce a condus cu 2-0! Vezi ce s-a intamplat

Anglia
Live Blog

Aici sunt 'greii' dumneavoastra

Data publicarii: Duminica 31 August 2014, 22:48
Data actualizarii: Duminica 31 August 2014, 23:53

23:33 31 Aug

Min 75: GOL REAL SOCIEDAD! Meci fabulos, Sociedad reuseste sa inscrie pentru a patra oara!!!

23:23 31 Aug

Min 65: GOL REAL SOCIEDAD! Zurutuza inscrie inca o data, ce soc! Sociedad intoarce scorul de la 0-2.

22:47 31 Aug

Min 42: GOL REAL SOCIEDAD! David Zurutuza egaleaza inainte de pauza!

22:35 31 Aug

Min 35: GOL REAL SOCIEDAD! Gazdele reduc din diferenta dupa golul lui Martinez!

22:12 31 Aug

2-0 GOL REAL MADRID! Bale face 2-0, inceput nebun de meci, Real joaca superb.

22:10 31 Aug

Min 10: Sergio Ramos trimita din lovitura libera direct in transversala!!!

22:06 31 Aug

1-0 GOL REAL MADRID! Sergio Ramos trimite cu capul dupa o centrare a lui Kross din corner. Mingea se duce in plasa.

22:01 31 Aug

REAL SOCIEDAD: Zubikarai - Zaldua, Gorka, Martinez, De La Bella - Bergara, Granero - Prieto, Zurutuza, Castro - Agirretxe
Rezerve: Bardaji, Berchiche, Canales, Gonzalez, Martinez, Pardo, Vela

REAL MADRID: Casillas - Carvajal, Pepe, Ramos, Marcelo - Modric, Kroos, Isco - Bale, Benzema, Rodriquez
Rezerve: Arbeloa, De Tomas, Illarramendi, Khedira, Nacho, Navas, Varane

FINAL! Barcelona se impune la limita, dupa golul lui Ramirez.

21:37 31 Aug

Min 83 | GOL Ramirez. Messi intra in careu pe dreapta si trimite un sut-centrare in fata portii iar Ramirez baga mingea in poarta de pe linia portii.

21:23 31 Aug

Min 68 | Barca nu reuseste sa inscrie in poarta lui Villarreal! Neymar a ratat cea mai mare ocazie a meciului, din fata portii, dupa o pasa excelenta de la Messi! Neymar a sutat intr-un jucator advers, care s-a aruncat pe linie!

21:19 31 Aug

Debut in forta pentru Inzaghi! Milan a invins Lazio cu 3-1! In alt meci din Serie A, Atalanta si Verona au facut 0-0.

19:51 31 Aug

VILLARREAL: Asenjo - Gaspar, Musacchio, Ruiz, Costa - Trigueros, Pina, Soriano - Cani, dos Santos, Cheryshev
Rezerve: Espinosa, Gomez, Juan, Moreno, Paulista, Rukavina, Vietto

BARCELONA:
Bravo - Alves, Pique, Mathieu, Alba - Rakitic, Busquets, Rafinha - Pedro, Messi, Munir
Rezerve: Bartra, masip, Montoya, Neymar, Ramirez, Roberto, Xavi

16:51 31 Aug

Moreno ia o actiune pe cont propriu si suteaza din careu in dreapta jos, ducand scorul la 3-0.

16:36 31 Aug

Gerrard inscrie fara probleme din penalty in inceputul reprizei a doua.

15:45 31 Aug

Balotelli isi trece in cont prima mare ocazie de gol - italianul reia cu capul, din 8 metri, o centrare venita din lovitura libera. Mingea lui Balotelli nu prinde spatiu portii.

15:44 31 Aug

Inceput de meci furtunos pe White Hart Lane. Liverpool a deschis scorul in minutul 8, prin Sterling, dupa o centrare din partea dreapta, de la Sturridge, prelungita de Henderson in fata portii.

Un minut mai tarziu, Adebayor a ramas singur cu portarul Mignolet, dar lobul sau a trecut peste poarta.

15:10 31 Aug

Balotelli debuteaza astazi in tricoul lui Liverpool. Iata echipele de start la Tottenham - Liverpool:

14:36 31 Aug

Nicio surpriza: Chiriches e rezerva in derby-ul de azi cu Liverpool (ora 15.30)

09:56 31 Aug

Ce meciuri nu trebuie sa ratam astazi:

In Anglia, derby-ul etapei se joaca de la ora 15:30 intre Tottenham si Liverpool. Echipa lui Vlad Chiriches are maximum de puncte dupa doua etape si ar putea urca pe prima pozitie in clasament cu o victorie la trei goluri diferenta. Insa la ultimul meci jucat pe acest stadion, Liverpool a zdrobit-o pe Tottenham cu 5-0.

In Italia, capul de afis este tinut meciul dintre AC Milan si Lazio, programat diseara, la ora 19:00.

Stam cu ochii pe Spania pentru ca in seara asta se joaca cele mai atractive partide: Villarreal - Barcelona, de la ora 20:00 si Real Sociedad - Real Madrid, de la 22:00. Campioana Atletico a invins-o aseara pe nou-promovata Eibar, scor 2-1 - Miranda si Mandzukic au inscris pentru Atletico.

In Germania, startul de sezon s-a echilibrat dupa semiesecul campioanei Bayern, care a plecat cu un singur punct de la Gelsenkirchen, dupa 1-1 cu Schalke. Singura echipa cu maximum de puncte dupa doua etape este Bayer Leverkusen. Astazi sunt programate ultimele doua meciuri ale etapei: Mainz - Hannover, de la ora 16:30 si Freiburg - Borussia Monchengladbach, de la 18:30.

23:41 30 Aug

Roma a castigat meciul de pe teren propriu cu Fiorentina, scor 2-0. Golurile au fost marcate de Nainggolan '28 si Gervinho '90.

Milan - Lazio este cel mai tare meci programat duminica in Serie A (ora 19:00).

23:22 30 Aug

Rezultatele din Franta, etapa a 4-a:

Caen - Rennes 0-1
A marcat: Toivonen '88 (penalti)

RC Lens - Reims 4-2
Au marcat: Cyprien '45, Chavarria '47, Touzghar '61 (penalti), Coulibaly '87 (penalti) / Mandi '8, Courtet '80

Lorient - Guingamp 4-0
Au marcat: Jeannot '58, Lavigne '79, '90+3, Ayew '83

Nantes - Montpellier 1-0
A marcat: Gakpe '79

Toulouse - Evian 1-0
A marcat: Regattin '82

Dragos Grigore a fost integralist la Toulouse, iar Mihai Roman a fost rezerva. Grigore a primit un cartonas galben in minutul 45.

Meciurile Bordeaux - Bastia, Metz - Olympique Lyon si Paris Saint Germain - Saint Etienne se joaca duminica.

21:29 30 Aug

Final de meci pe Goodison Park - Chelsea castiga cu 6-3 si urca pe prima pozitie in Premier League.

Juventus a castigat in deplasare cu Chievo, scor 1-0.

Bayern Munchen, doar egal cu Schalke, 1-1 - Lewandowski a deschis scorul in minutul 10, Hoewedes a egalat in minutul 62.

21:22 30 Aug

Diego Costa reuseste dubla in minutul 90, Chelsea conduce cu 6-3. Ireal.

21:08 30 Aug

Nebunie totala la Everton - Chelsea, s-au dat 5 goluri in 10 minute. Samuel Eto'o a marcat pentru noua sa echipa la doar 6 minute de la debut.

21:00 30 Aug

Eto'o a debutat in tricoul lui Everton - atacantul camerunez a fost trimis pe teren in minutul 70.

20:58 30 Aug

Doua goluri intr-un minut la Chelsea - Everton. Seamus Coleman a deviat in proprie poarta sutul lui Diego Costa, iar la faza urmatoare Everton a marcat prin Naismith. Este 3-2 pentru Chelsea.

20:36 30 Aug

Everton a inscris la ultima faza a primei reprize prin Kevin Mirallas. Chelsea conduce cu 2-1.

La Gelsenkirchen, Bayern o conduce la pauza pe Schalke cu 1-0.

19:45 30 Aug

Lewandovski inscrie primul gol pentru Bayern Munchen intr-un meci oficial.

Bayern o conduce cu 1-0 pe Schalke din minutul 10.

19:41 30 Aug

Chelsea incepe fenomenal meciul cu Everton si conduce cu 2-0 inca din minutul 3, prin golurile lui Costa si Ivanovici.

Echipa lui Mourinho urca pe primul loc in Premier League cu o victorie in aceasta seara.

19:11 30 Aug

Juventus a deschis scorul in minutul 6 al partidei cu Chievo prin Martin Caceres.

19:08 30 Aug

O noua surpriza de proportii in Anglia: Campioana City a fost invinsa cu 1-0 de Stoke pe teren propriu! Inceput nebun de sezon in Premier League! Rezultatele de azi:

Burnley 0 - 0 Manchester United
Manchester City 0 - 1 Stoke City
Newcastle United 3 - 3 Crystal Palace
Queens Park Rangers 1 - 0 Sunderland
Swansea City 3 - 0 West Bromwich Albion
West Ham United 1 - 3 Southampton

Gardos si Pantilimon au fost rezerve pentru Soutahmpton si Sunderland, insa nu au intrat pe teren.

De la 19:30 incepe Everton - Chelsea, ultimul meci al zilei in Anglia.

18:27 30 Aug

Manchester City este condusa de Stoke City in minutul 60, dupa golul inscris de Mame Briam Diouf.

Wolfsburg 2 - 2 Eintracht Frankfurt

Schalke - Bayern Munchen incepe la ora 19:30.

16:47 30 Aug

Inca un rezultat soc pentru Manchester United in acest inceput dezastruos de sezon - doar 0-0 in deplasare cu nou-promovata Burnley. Luis Van Gaal ramane fara victorie intr-un meci oficial pe banca lui United.

2 puncte dupa primele trei etape de Premier League, iar suporterii lui United se consoleaza doar cu statistica - sezoanele incepute prost de Van Gaal s-au terminat de multe ori cu trofee pentru echipele pe care le-a antrenat.

BARCELONA (Primul mandat)
1997-98: locul 2 dupa 14 meciuri (locul 1 la final)
1998-99: locul 10 dupa 14 meciuri (locul 1 la final)

BARCELONA (Al doilea mandat)
2002-03: locul 13 dupa 14 meciuri (demis in ianuarie, a lasat clubul pe 12. Barca a terminat pe 6)

AZ ALKMAAR
2005-06: locul 3 dupa 13 meciuri (locul 2 la final)
2006-07: locul 3 dupa 13 meciuri (locul 3 la final)
2007-08: locul 10 dupa 13 meciuri (locul 11 la final)
2008-09: locul 4 dupa 11 meciuri (locul 1 la final) - primele doua meciuri, infrangeri cu NAC Breda si ADO Den Haag

BAYERN MUNCHEN
2009-10: locul 7 dupa 13 meciuri (locul 1 la final)
2010-11: locul 8 dupa 13 meciuri (demis in aprilie, a lasat clubul pe 4. Bayern a terminat pe 3)

15:48 30 Aug

In Germania se joaca etapa a doua si partida dintre Schalke si Bayern Munchen, programata la ora 19:30, tine capul de afis. Borussia Dortmund a invins-o aseara pe Augsburg in deplasare, scor 3-2.

Italia si-a schimbat ora de disputare a meciurilor din campionat odata cu startul acestui sezon. Astfel, traditionala ora 16:00 a devenit 21:45. In seara asta avem un super meci din Serie A: Roma - Fiorentina, duelul portarilor romani (de rezeva) din Italia.

In Spania trebuie sa asteptam pana maine ca sa vedem Barca si Real, dar in seara asta e programat meciul unei alte echipe de urmarit. Campioana Atletico Madrid joaca pe teren propriu cu Eibar, de la ora 22:00.

In Anglia se joaca Everton - Chelsea de la ora 19:30.

CLICK AICI PENTRU LIVESCORES DIN TOATE CAMPIONATELE

15:42 30 Aug

0-0 la pauza intre Burnley si Manchester United. Burnley a inceput furtunos, United a avut prima mare ocazie de gol dupa o pasa geniala a lui Di Maria pentru Van Persie. Argentinianul a demonstrat ca vine intr-adevar 'din alta liga' - a pasat sclipitor si a fost omul care a destabilizat in mai multe randuri defensiva lui Burnley.

14:14 30 Aug

BURNLEY: Heaton - Trippier, Shackell, Duff, Mee - Arfield, Marney, Jones, Taylor - Jutkiewicz, Ings

MANCHESTER UNITED: de Gea - Jones, Evans, Blackett, Valencia, Fletcher, Di Maria, Young - Mata - van Persie, Rooney

14:13 30 Aug

Marele eveniment al etapei in Anglia este mult asteptatul debut al lui Angel Di Maria in tricoul lui United. Acesta a devenit cel mai scump transfer din istoria campioantului Angliei, dupa ce a fost cumparat de la Real Madrid pentru 84 de milioane de euro.

Pantilimon este anuntat rezerva la Sunderland, care cauta prima victorie din campionat pe terenul lui QPR, in timp ce Gardos asteapta sa debuteze la Southampton, in deplasare la fosta echipa a lui Razvan Rat, West Ham.