Tudorie a inscris la debut, dar Steaua a luat 5 goluri de la o echipa de liga secunda! Steaua 4-5 Austria Klagenfurt. Toate fazele VIDEO

Data actualizarii: Miercuri 24 Iunie 2015, 19:47

Steaua a pierdut primul amical din Austria!

19:37 24 Jun

VIDEO REZUMAT!

19:01 24 Jun

Steaua pierde primul amical din Austria, 4-5 cu Klagenfurt, nou-promovata in liga secunda! Tucudea (2), Tudorie si Rapa au marcat pentru echipa lui Radoi. Portarul Nita a incasat 3 goluri in primele 10 minute, iar romanii prezenti la partida i-au cerut lui Radoi sa-l dea afara.

Pentru Radoi, infrangerea de azi poate fi si un semn bun. Si Galca a comis-o la primul meci din cantonamentul de vara de anul trecut. A fost invins cu 2-1 cu Chiasso din Elvetia.

18:41 24 Jun

GOOOL STEAUA! Rapa inscrie si el pe final, dupa o centrare a lui Chipciu! Steaua a facut o repriza secunda mai buna, insa nu a reusit sa remonteze scorul rusinos inregistrat in prima parte

18:32 24 Jun

GOOOL STEAUA! Tudorie inscrie la debut si duce scorul la 3-5!

Min 80: Tudorie inscrie pentru 3-5, din pasa lui Chipciu. Papp a intrat in locul lui Luchin.

Posted by FC Steaua Bucuresti on Wednesday, June 24, 2015

Tudorie rateaza de putin golul la debut!

Min 75: Mihalcea il inlocuieste pe Gradinaru, iar Tudorie rateaz? o ocazie foarte mare

18:21 24 Jun

5-2 pentru Austria Klagenfurt! Tamas a fost "sarit" de minge, care a ajuns la un adversar, iar acesta l-a lobat elegant pe Cojocaru.

Pustiul Tudorie a avut si el o ocazie, iar Tucudean putea sa faca tripla.

18:13 24 Jun

GOOOL STEAUA! 2-4 in acest moment. Tucudean reuseste dubla!

18:10 24 Jun

DEZASTRU pentru Steaua! Austriecii conduc cu 4-1 in acest moment! Austriecii au executat rapid o lovitura libera, dar stelistii reclama o pozitie de offside.

18:03 24 Jun

Radoi i-a introdus la pauza care a durat doar 5 minute pe Tamas, Tudorie, Luchin, Breveeld, Guilherme, Neagu si Gradinaru in teren.

18:02 24 Jun

GOOOOOOOOOOOOL STEAUA, 1-3! Portarul austriecilor degajeaza in Tucudean, iar mingea intra in poarta!

Min 47: Tucudean inscrie pentru ros-albastri. Steaua - Austria Klagenfurt 1-3

17:57 24 Jun

Pauza la Pfarrwerfen. Campionii României sunt condu?i cu 3-0, iar Mirel Radoi va opera mai multe modific?ri in a doua parte.

17:49 24 Jun

Steaua a lovit de doua ori BARA inainte de pauza, prin Enceanu si Iancu! Primele ocazii pentru echipa lui Radoi, care a mai facut doua modificari: au intrat Chipciu si Tucudean in locul lui Popa si Iancu.

Min 40: Enceanu trimite mingea in bara, intr-o faza in care este faultat. De asemenea, Iancu a ratat doua ocazii bune de a înscrie in prima parte.Chipciu si Tucudean i-au înlocuit pe Popa si Iancu.

17:37 24 Jun

Radoi face prima schimbare in minutul 30. Apararea l-a dezamagit in acest inceput de meci.

Min 30: Tarnovan este înlocuit cu Rapa, iar Tosca preia postul de fundas stanga.

17:33 24 Jun

Min 19: BARA pentru Austria Klagenfurt! Nita a fost din nou depasit, dar bara transversala l-a ajutat de data asta! Steaua nu-si revine dupa inceputul soc de partida.

17:16 24 Jun

Min 10: INCREDIBIL! 3-0 pentru Klagenfurt! Nita greseste si ii ajuta pe austrieci sa marcheze, iar cativa fani romani din tribune ii cer lui Radoi sa-l scoata pe portar!

Min 10: 3-0 pentru Klagenfurt, dupa ce mingea a r?mas la austrieci ca urmare a unui carambol si atacantul lor a finalizat cu un sut la coltul lung.

17:11 24 Jun

Min 4: GOL KLAGENFURT! Austriecii se distanteaza in urma unui contraatac.

Min 4: Austria Klagenfurt duce scorul la 2-0, dupa un contraatac.

17:10 24 Jun

Min 3: GOL KLAGENFURT! Steaua acuza arbitrajul insa!

Min 3: Austriecii deschid scorul dupa o faza in care au comis doua faulturi in atac, iar interventia lui Nita nu a fost de ajuns.

16:34 24 Jun

Este primul meci pentru echipa lui Radoi in cantonamentul din Austria. Pana acum, Steaua a jucat doar la Brasov, cu Zarnesti, in primul meci al verii, castigat cu 8-0.

Chemat la nationala statului Haiti, pentru Gold Cup, Alcenat nu este in echipa de start a lui Radoi pentru meciul cu Klagenfurt, de la ora 17:00.

In schimb, Muniru, mijlocasul la inchidere, va face un cuplu surpriza alaturi de Cristi Tanase.

Echipa de start a Stelei: Nita -  Papp, Varela, Tosca, Tarnovan - Muniru, Tanase - Popa, Stanciu, Enceanu - Gabi Iancu

Campionii României vor disputa astazi, incepand cu ora locala 16:00 (17:00 ora României), la Pfarrwerfen, prima partida...