FOTO | Meciul lui "14". Olandezii l-au omagiat pe Johan Cruyff pe stadionul care ii va purta de acum numele. Cum s-a vazut meciul Olanda - Franta

Amicale
Data publicarii: Sambata 26 Martie 2016, 11:31
Data actualizarii: Sambata 26 Martie 2016, 11:45

Vezi si - REZUMAT VIDEO. Olanda 2-3 Franta, pe "Johan Cruyff Arena". Numarul 14 al Frantei a inscris golul victoriei intr-o partida intrerupta in minutul 14

Sub semnul amenintarii teroriste, in urma atacurilor de la Bruxelles, olandezii au fost foarte vigilenti. Chiar si asa, Amsterdam Arena, de acum Johann Cruyff Arena, s-a umplut.

Suporterii olandezi, imbracati in traditionalul portocaliu, au avut tricouri, esarfe, ba chiar si poze cu Johan Cruyff.

Amsterdam Arena s-a umplut

Chipul lui Johan Cruyff a fost omniprezent

Meciul s-a intrerupt in minutul 14 pentru a omagia trecerea in nefiinta a unuia dintre cei mai mari fotbalisti din istorie

Ca un semn, tot un numar 14 a inscris golul victoriei. Matuidi a marcat pentru 3-2 in minutul 87