FOTO | Meciul lui "14". Olandezii l-au omagiat pe Johan Cruyff pe stadionul care ii va purta de acum numele. Cum s-a vazut meciul Olanda - Franta
26 martie 2016 11:31

Europa League, joi 15 septembrie, ora 22.00: Osmanlispor - Steaua, ProTV

Red Bull Soap Box, sambata, 3 septembrie, ora 12.00, Cursa Nebuna live de la Cluj, Sport.ro

Sub semnul amenintarii teroriste, in urma atacurilor de la Bruxelles, olandezii au fost foarte vigilenti. Chiar si asa, Amsterdam Arena, de acum Johann Cruyff Arena, s-a umplut.

Suporterii olandezi, imbracati in traditionalul portocaliu, au avut tricouri, esarfe, ba chiar si poze cu Johan Cruyff.

Amsterdam Arena s-a umplut

Chipul lui Johan Cruyff a fost omniprezent

Meciul s-a intrerupt in minutul 14 pentru a omagia trecerea in nefiinta a unuia dintre cei mai mari fotbalisti din istorie

Ca un semn, tot un numar 14 a inscris golul victoriei. Matuidi a marcat pentru 3-2 in minutul 87