FOTO | Meciul lui "14". Olandezii l-au omagiat pe Johan Cruyff pe stadionul care ii va purta de acum numele. Cum s-a vazut meciul Olanda - Franta
26 martie 2016 11:31

Vezi si - REZUMAT VIDEO. Olanda 2-3 Franta, pe "Johan Cruyff Arena". Numarul 14 al Frantei a inscris golul victoriei intr-o partida intrerupta in minutul 14

KOnfruntarea Finala: Badr Hari vs Rico Verhoeven, sambata 10 decembrie | Sport.ro si pe voyo.ro de la 23:00

Cupa Romaniei! Miercuri, 20:30, PRO TV: Mioveni - Steaua! Joi, 20:30, SPORT.RO: Gaz Metan - Dinamo!

Luni la 14, in direct la Sport.ro, aflam cu cine joaca Astra in primavara Europa League!

Sub semnul amenintarii teroriste, in urma atacurilor de la Bruxelles, olandezii au fost foarte vigilenti. Chiar si asa, Amsterdam Arena, de acum Johann Cruyff Arena, s-a umplut.

Suporterii olandezi, imbracati in traditionalul portocaliu, au avut tricouri, esarfe, ba chiar si poze cu Johan Cruyff.

Amsterdam Arena s-a umplut

Chipul lui Johan Cruyff a fost omniprezent

Meciul s-a intrerupt in minutul 14 pentru a omagia trecerea in nefiinta a unuia dintre cei mai mari fotbalisti din istorie

Ca un semn, tot un numar 14 a inscris golul victoriei. Matuidi a marcat pentru 3-2 in minutul 87